Nädala nipp: võitle käte kuivuse vastu!

november 17, 2013

Tänane nipp tuleneb taas sellest, et mul oli endal hädasti abi vaja ning armas, tore ja abivalmis Google suutis jälle koos minuga probleemist jagu saada. 
Täna räägiksin sellest, kuidas oma käed ka külmal ajal pehmete ja siidistena hoida. 

1)Koorimine
Tänu regulaarsele koorimisele saab nahk paremini niiskust sisse imada. Ära unusta seda protseduuri, kui oma käte eest hoolitsed. Parim on teha seda duši all, kui koorid ka oma keha või nägu. Koorimine takistab lõhede teket. Kui aga lõhed on juba tekkinud, siis peaksid koorimist vältima seni, kuni nahk kätel on täielikult paranenud.
Olgu siin ka üks lihtne koduselt valmiv koorija:
1tl meresoola
1tl oliiviõli
(soovi korral võid lisada ka kohvipaksu)
Sega koostisained kokku, ning saadki oma käsi hellitada ning neile rõõmu pakkuda väga kergelt, ilma poodi minemata :)

2)Kanna kindaid!
Kui su käed on väga kuivad, siis kreemita neid ohtralt niisutava kreemiga ja tõmba kätte puuvillast kindad. Jäta kindad kätte kogu ööks ja hommikul on käed palju pehmemad.
Samuti kaitse käsi ka külma eest kinnastega ning kui neid pole lükka käed vähemalt taskusse, et neil soojem oleks.
Kinnaste kandmine on oluline ka erineva kodukeemiaga tegelemisel. Kasvõi nõude pesemine nõuaks kindaid, sest kemikaalid teevad naha väga õrnaks ja küüned hapraks, seega kindad kätte! :)

3)Väldi kuuma
Käsi peab loomulikult tihti pesema, kuid ära kasuta selleks liiga sooja vett. Kuum vesi kuivatab nahka. Pärast kätepesu niisuta käsi kätekreemiga. Nõudepesul kasuta käte kaitseks kummikindaid.
Samuti on liiga kuum vesi ka kätele üsnagi ebameeldiv, seega usun, et paljud oma käsi siiski ei kuumuta :)

Allikas: http://www.naine24.ee/1111346/kolm-nippi-kate-kuivuse-vastu

Selline tänane nipp oligi ja juba homme saavad kõik vannimõnude nautijad lugeda toodetest, mis võiksid nende riiulitel omale koha leida :)
Eliise

You Might Also Like

0 comments