Lõbus tunnike pildistamist koos fotograaf Mario Mesiga

mai 05, 2014

Ma ei tea kuidas teie oma pühapäeva veetsite, kuid minul möödus see väga põnevalt ja lõbusalt. Käisime sõbrannaga ning fotograaf Mario Mesiga Toomemäel pilte tegemas.

Mario Mesi on fotograaf, kellel on kogemusi üle 25 aasta, ning see peegeldub väga hästi ka tema fotodes, mida ka õige pea näha saate. Rohkem lisainfot tema kohta leiate siit!
Fototund ise möödus väga kiirelt ja tegelikult ka hoopis teisiti kui arvasin. Kuna meil oli sõbrannaga üks kogemus stuudiofotograafiga olemas, siis umbes oskasime ette kujutada, mis meid ees võiks oodata. Kuid tegelikkus oli hoopis teine, välifotode tegemine on palju-palju põnevam. Käisime ringi Toomemäel ning otsime kolmekesi põnevaid kohti pildistamiseks, kusjuures Toomemägi on koht, mis lausa uputab erinevatest paikadest, kus teha vägagi peeneid fotosid. 
Mis mulle eriti meeldis oli see, et kui algul ei saanud vedama, siis pärast ei saanud pidama. Fotograafiga oli väga hea koostööd teha, sest suhtlemine oli vaba ning saime palju soovitusi, kuidas võiks piltidel parem välja näha. Muidueks Mariole ei jää üksi detail märkamatuks, ta aitab isegi sõrmed sättida nii, et need fotol perfektsed jääksid. 
Kui rääkida veel fotosessiooni positiivsetest külgedest, siis nagu te isegi näete, siis pildid saab kätte vähem kui ühe päevaga. Ega ma vist kauem kannatada ei oleks suutnudki, sest nii palju nagu mulle pilte näidati, siis tekkis mul juba suur ootus, millel neid suurelt arvutis näha saan :)
Oh ja teate mis eriti vinge oli, see et ta julgustab proovima erinevaid poose. Näiteks tegime me ühed pildid järsul mäenõlval, kuid see-eest tuli välja pilt, millega ma olen kogu sessioonist kõige rohkem rahul. Natukene ekstreemi ja vaadake, mis välja võib tulla...
Samuti meeldib mulle tema lähenemine paarispiltidele. Seetõttu saime palju huvitavaid ja hoopis teistsuguseid pilte koos Mariaga. Hea fototehnikaga on piltidel mängitud teravusega, kaugusega jne (oeh oskaks ma paremini neid fototermineid, kirjutaksin pika-pika kirjelduse)
Mario Mesi hinnakiri pole sugugi kallis võrreldes teiste stuudiotega ning 60 minutiga jõuab teha päris-päris palju pilte ning samuti jõuab neid teha mitmes erinevas kohas nii üksi kui ka kahekesi. Meie saime tunni ajaga kokku lausa 128 pilti, kas te oskate nüüd ette kujutada, kui raske oli mul valikut teha nende kõikide, imeliste 128 pildikese hulgast? Hinna sisse kuuluvad näiteks piltide töötlemine ja samuti saab kaasa ka paberfotod. Hinnakirja leiad http://www.mariomesi.com/hinnakiri/
Fotograafi tööd on tõeliselt imetlusväärsed ning soovitan ka teil neile pilk peale visata, minu suureks lemmikuks on pulmafotolavastus Taagapera lossis, uhh... imeilus!! Töödega saad lähemalt tutvuda: http://www.mariomesi.com/portfoolio/

Ning nagu te ka juba näete, siis minu blogil on ka uus kujundus, mille headeri tegime samuti eilsel pildistamisel, mina olen küll väga rahul, kuidas teile meeldib?

Suur-suur tänu Mariole nende ilusate piltide eest ning toreda pühapäevase lõunapooliku eest! :)
Eliise

You Might Also Like

3 comments

  1. Nii, nii, niiiii kaunid neiud, uskumatu!!! Mul tulid reaalselt pisarad silma kui neid pilte vaatasin, väga ilusad :) Kallid!

    VastaKustuta