Nädala nipp: kümme soovitust kuivade juuste hooldamiseks

november 03, 2013


Juuksed on need, millesse võin uputada mitmeid eurosid, selleks, et nad ilusad oleksid ja kasvaksid. Ülekõige sooviksin ma endale pikki juukseid ja usun, et ka teised minu blogi lugejad. Kui aga juuksed on üsnagi kuivad ja kahjustunud ei ole kiiret kasvu kuskilt loota. Selleks tulebki oma kiharatele ravikuur teha, et nad taas elujõudu saaksid. 
Täna uurisin natukene Googlest, mil viisil on kõige parem oma juukseid turgutada ja jõudsin juuksehooldustoodete tootja Schwarzkopf-i koduleheküljele, kus lisaks juuste ravimisele on veel mõningaid põnevaid nippe kiharate hooldamiseks ja sättimiseks. 

1. Juuksepesu

Ära pese juukseid iga päev! Iga kord, kui šampooni kasutad, eemaldad juustest kaitsvaid lipiide. Reeglina tuleb juukseid pesta võimalikult harva ja üksnes siis, kui selleks on vajadust. 
Selleks, et saaksid igapäevase juuksepesu harjumusest lahti, pese neid nädalas umbes 2 korda šampooniga ja ülejäänud kordadel kui on vajadus lihtsalt veega või mineraalveega. See aitab juustel taastada olukorda, kus peapesu ei ole igapäevane.2. Oma juuksetüübile sobivad tooted

Kasuta üksnes enda juuksetüübile sobivaid tooteid. Õiged tooted sisaldavad vähem kuivatavaid vahtu tekitavaid aineid ning nende suur silikoonisisaldus muudab juuste kammimise lihtsamaks. Näiteks kui sul on õhukesed ja kammitavad juuksed, ostagi šampoon, mille tagaküljel on kirjutatud soovitus sellisele juuksetüübile. Mitte paksudele ja raskesti kammitavatele juustele mõeldud šampoon.
3. Ravi oma kiharaid kord nädalas

Kasuta vähemalt kord nädalas mõnda ravivat hooldustoodet. Selline ravi annab kuivadele juustele rohkesti niiskust ning sulgeb juuksepinna hooldavate õlidega. Mina hellitan oma juukseid Garnieri juukseseerumi ja Tahe keratiinmaski abil. 
4. Kaitse oma kiharaid liigse kuumuse eest
See on reegel, mille kordamisest ei väsi ükski allikas, kui on juttu juuste kahjustamisest.
Ära tee kuumade tööriistadega soengut ilma juukseid kaitsmata! Juuste sirgestamine (kuumad tangid) ja föönist väljuv kuum õhk kahjustavad juukseid ning eemaldavad sellest niiskust. Seega tuleks juustel lasta võimalikult sageli õhu käes kuivada. Ära unusta enne uue fööni ostmist kontrollida, kas selle temperatuuri on võimalik reguleerida. Ülekuumenemise eest kaitsmine on ülioluline.5. Pane veri peas liikuma!

Tee tööd: peanaha regulaarne masseerimine parandab selle vereringet ning stimuleerib rasueritust.
Masseerimiseks võid kasutada spetsiaalset peamasseerijat või teha nii nagu mina: lasta juustel mõnda aega rippuda ülevoodiääre ja samal ajal peanahka mudida ning juukseid kammida.


6. Külm vesi kaela!


Ära pese juukseid liiga kuuma veega, kuna see eemaldab juustes looduslikud ained. Kõige parem on kasutada vett, mille temperatuur jääb leige ja mõõdukalt kuuma vahele. Kõige lõpuks loputa juuste pikemat osa külma veega. See muudab juuksed siledateks ja läikivateks.

7. Kiirkontroll kammile

Ära unusta oma juuksehooldusvahendeid kontrollida. Ebakvaliteetsed kammid ja harjad vigastavad juuksesoomust ning ei kahjustavad veelgi loomulikult siledat juuksepinda.
Mõned näpunäited:
1. Mida õhemad on juuksed, seda pehmemad ja paindlikumad peavad olema piid. Paksemate juuste korral võivad need olla jäigemad ja tugevamad.
2. Liiga tihedasti asetsevad piid hakkavad juukseid hoopis kiskuma. Selliseid harju kasuta vaid soengu või viimistluse jaoks.
3. Piide otsad ei tohi olla liiga teravad. Testi piide sobivust käeseljal – kui need jätavad nahale jälje, ei ole need ka juustele head.

8. Ära toida oma juukseid alkoholiga või siiski tee seda?


Ära kasuta alkoholi sisaldavaid soengutooteid. Juukselakkides, vahutoodetes, geelides ja muudes toodetes sisalduv alkohol kuivatab juukseid.
Samas pidi juuste kohevust parandama õllega juuste pesemine. Õllega pesemine muudab juuksed tervemaks ja tugevamaks ning lisab volüümi. Kummarda ja kalluta pea alla ning vala pärast pesemist 1 klaasitäis õlut ühtlaselt juustesse ja ära loputa neid enam veega, vaid jäta õlu juustesse. Ära muretse - õlle lõhn haihtub mõne minuti pärast.


9. Kammi oma juukseid õigesti

Kõigepealt kammige juuksed hõreda kammiga lahti. Seejärel kammige need ettevaatlikult läbi. Märjad või niisked juuksed on kahjutuste suhtes eriti tundlikud. Märgade juuste kammimiseks peaks hästi sobima Tangle Teezer, mille kiidulaulu laulavad enamik ilublogijaid. 
Hetkel saab selle soodsalt soetada http://www.1deal.ee

10. Ole oma kiharate vastu hell

Hooldage oma juukseid hellalt. Hooletu käsitlemine võib juukseid tarbetult venitada ning protsessi käigus veelgi kahjustada. Hellita neid erinevate turgutavate toodetega, kuid mitte liialt.Nüüd ongi mu peod tühjad ja seekordsed ilunipid jagatud. Järgmised juba järgmisel pühapäeval! :)
Hoidke oma kiharaid,
Eliise

You Might Also Like

7 comments

 1. Mul on ka täielik juuste kasvatamise ja toodete, mis mõeldud juustele vaimustus. Aastaid sirgendasin, pesin igapäevaselt ja blondeerisin ning juuksed tänu sellele õlgadest pikemaks ei kasvanud. Kui jätsin sirgendamise ära, hakkasin juukseid blondeerimise asemel värvima ja pea pesemist vähendasin 2-3 korrale nädalas, siis juuksed kohe muutusid. Võtan ka vitamiine ja nüüd näevad juba täitsa okeid välja, juuksehooldustooted olen ka leebemate ja looduslikumate vastu välja vahetanud enamuses osas. Siin mainitud külm vesi ja peanaha masseerimine on ka osa minu praegusest juuksehooldusrutiinist, harjamiseks kasutan juuksepikendustele mõeldud pehmemate harjastega harja :)

  VastaKustuta
 2. No täpselt sama, ma olen ka oma juuksed täiesti ära kärsatanud mõningad aastad tagasi ja nüüd on niii raske neid taastada :( Õnneks pesemisega pole mul kunagi jama olnud ka 2-3 korda nädalas. Võtad sa mingeid eraldi vitamiine juustele või siis B vitamiini? Ma olen uurinud palju nende kohta, aga igaüks räägib ise juttu ja nüüd ei teagi kas toimivad või mitte :D

  VastaKustuta
 3. Olen võtnud Evonia kapsleid ja mingeid veel, mille nime ei mäleta, aga aitasid niipalju, et juuksed muutusid tugevamaks ja tunduvalt ilusamaks. Kasvu kiirenemist niiväga märgata polnud aga nüüd hakkasin võtma paljukiidetud Merz Special Dragees-e. Eks umbes poole aasta pärast näha ole, kas hakkavad juuksed rohkem kasvama või ei :P

  VastaKustuta
 4. Ma oleksin väga rahul ka selle tugevusega, seega pean vist midagi ära proovima :) Anna oma tulemusest teada siis ka, kas oma blogis või kommentaarides :)

  VastaKustuta
 5. Super blogi sul! On näha, et oled südamega asja kallal ja annad endast parima :) Keep going, ja ära lase halbadel kommentaaridel end häirida. Mina isiklikult ootan alati väga Sinu uusi postitusi :)

  VastaKustuta
 6. Kindlasti annan, aga sellega läheb kaua aega, enne tuleb mitu kuud järjepidevalt kasutada. Kuskilt lugesin, et 4 kuud vähemalt, et mingeid tulemusi märgata :)

  VastaKustuta
 7. A: ma tõesti annan endast kõik, et teistel tore lugeda oleks ja ka tarka nõu saaksid :) Viimasel ajal olen ma tõesti neid halbu kommentaare palju saanud, aga usun, et need ehk teevadki mind tugevamaks. Mõnusat lugemist Sulle edaspidiseks! :)
  Kairi: Ma ise soetan need ka vist endale, sest leidsin netist nii palju kiidusõnu :P

  VastaKustuta